Şehrin İçinden.. (7) [Ya dengesizsiniz , ya denge sizsiniz]Hey sen.. Nasılsın?

 

İyi bile olsan akıllı ol.. Adam ol… Kırarım ağzını…

--

 

Biz dengesiz miyiz?

 

 Mesela bugün çok sevgili İngilizce öğretmenimiz S.D. derse geldi, ve futboldan konu açıldı. Kendisi futboldan nefret ettiğini, bize hiçbir şey katmadığını söyledi. Dersin sonunda ise “ ya çocuklar ben futbolu severim, bize katkı da sağlar tabi ki ülke olarak, ama bu kadar ilgiyi anlamıyorum.”  Sözleriyle beni ve birkaç konuya hakim olan arkadaşları güldürdü. Dersin hocanın değişik renklerde çıktığı tartışmadan sonra bitmesi kendisini sevindirmiş olmalı. Ben öyle hissettim. =)

 

 Ayrıca bir genel tavırdan bahsedeyim. Genelde bayanların tavrıdır. Önce sevgilim beni sevsin, bana sahip çıksın, benden hiç ayrılmasın, diyerek isteklerini dile getirirler. Sürekli böyle bir erkek olmadığından yakınırlar. Daha sonra ilk buldukları sevgilinin sevgisinden , ilgisinden sıkılırlar, onu süründürecek birini aramaya başlarlar. Hayır, ben genelde bu şekilde dengesiz tavırlar sergilemeyen biri olarak  mümkünse dengemin birazını bayanlara bağışlamak isterim. Benden , hiçbir talebim yok bunun karşılığında.. Cidden..

 

 Dengeli olmak için yapılması gerekenler,

 

-         Mantık çerçevesi içerisinde olunacak,

-         Erkek olunacak,

-         Bir şey yapılmadan önce iki kere düşünülecek,

-         Salata yenilecek, Activia da olur.. 

 

 

Neyse bu yazımın da sonuna gelirken hüdaverdican’ı unutmuyor, selamlarımı iletiyorum..  Bir dahaki yazıma kadar kendinize iyi bakın, ondan sonrası size kalmış.. Hadi başbaş.. =)

 

Efecan [Şehrin İçinden..]


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !