Şehrin İçinden.. (8) [Bence..]

[Resimsiz]Alev alev yandığım doğru
Küllerinden doğar mıyım sana doğru
Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum Yerdeyim
Sendeyim
Al beni
Ne
Yaparsan
Yap!..

 

[Feridun Düzağaç]

 

 Aşk & sevgi hakkındaki düşüncelerim şu şekilde..

 

 Aslında bu duruma gelmek pekte zor değil. Aşk…

 

 Anneye sevgi duyulur ve hiç bitmez, sanırım çoğu kişide bu şekildedir. Aşk, çok sürmez, bu yüzden zevkli ve tadına varılamadan bittiği için bu kadar değerli. Evliliğe girmiycektim ama açıklamak için girmem gerek. Evlendikten sonra aşk + sevgiye dönüşmeye başlar yavaş yavaş ve çocuk doğduğunda sevginin büyük kısmı çocuğa yoğunlaşır anne babada ve aşk biter sevgi başlar. Bu yüzden evlenen kişilere eşleri anne baba gibidir, anne babanın sevgisi + cinsellik gibi…

 

 Neyse aşk bana göre karşıdaki kişiyi çok düşünmekle ilgili bir şeydir. Önce sevgiliyi açıklamak istiyorum. Sevgilinin arkadaştan farkı, arkadaşınıza cinsel bağlamda bir şeyler hissetmeye başlamanızdır. Eğer bir kişiyi olması gerekenden fazla düşünüyorsanız, ve ona karşı cinsel bağlamda da bir şeyler hissediyorsanız o kişiden hoşlanırsınız.

 

 Bunların hepsi benim düşüncem. Herkes bu şekilde düşünmeyebilir. Ayrıca cinsel sözcüğünü çok kullanmam rahatsız etmiş olabilir, bu kelimenin anlamı geniştir. Eğer bir kişiye “Aa ne kadar güzel kız diyorsak bu cinselliğin başlaması demektir.”  Bu şekilde düşünülürse belki daha anlaşılır olur anlattıklarım.

 

Efecan [Şehrin İçinden..]

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !