Şehrin İçinden.. (9) [Sorun mu ?]      Sorunlu muyuz neyiz?

 

 Sizce öyle mi? Bu güne kadar sorunsuz birine rastladınız mı ? Ben rastlamadım şahsen zaten sorunsuz insan olmak çok sıkıcı olurdu herhalde… Ama en kötüsü sorunun sizin olması fakat çözümünün başkasının elinde olması. Başınıza geldi mi bilmiyorum. Bu tip sorunlar insanı bitiren, en derin sorunlardır. İnsanın elinden bir şey gelmemesi kadar kötü bir şey olmasa gerek. Bu sorunlara bir de korku eklenince bu sorundan zarar geldiğini gördükçe insan labirentlerin en büyüğünde bulur kendini…

 

 Bir yerde olduğunuzu düşünün, bu yerin kapısı yok, dış dünya ile hiçbir bağlantısı yok, bir nevi hapishane, dışarıda ise size ihtiyacı olan biri var. Bu çıkmazdan sizi dış dünyaya ulaştırabilecek kişi ise tamamen sorumsuz, bencil ve başkalarının gözünden dışarıya bakamayan biri… Sizi bekleyenlerin elinden bir şey gelmeyeceği gibi sizin de elinizden bir şey gelmez ve bu denli iğrenç birinin eline mahkum olmak sizi yiyip bitirir. Bekleyenlerden hiç bahsetmiyorum… Ne acı, işte bu hayatın çok büyük bir bölümünü kaplayan, hayatın ta kendisinden bir kesit. Sanıyorum ki burada din devreye giriyor. Sığınacak kimsenin kalmadığı zaman elinizi birinin tuttuğunu farz etmek… En büyük kurtuluş… Ama sizce bu sorunu çözüyor mu, hiç sanmıyorum.

 

 Moralimin tamir edilemeyecek kadar bozuk olması ve bunu birileriyle paylaşma isteğim beni bilgisayarın başına geçirdi. Okuduğunuz için teşekkür ederim..

 

 

Efecan..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !